• STOIMY TU

  PRZEZ 168 GODZIN W Roku

POBIERZ INFORMACJE
O PROGRAMIE ANTYNIKOTYNOWYM

Jak i dlaczego pomóc pracownikom rozstać się z nałogiem?

Żaden palacz nie wybrał utraty kontroli i palenia przez całe życie.
Aż 88% palaczy chciałoby przestać palić. Przez to, że stosują złe 
metody, papieros ciągle wraca. 

Wesprzyj pracowników w walce z nałogiem nikotynowym - zmienisz 
jakość ich życia, zyskując nową jakość pracy. Ex-palacze są nie do 
zatrzymania!

 • Dlaczego warto, aby pracodawca rozwiązał problem 
  nałogu swoich pracowników?
 • Jaka jest efektywność inwestycji w program antynikotynowy?
 • Z czego składa się program antynikotynowy „Firma bez papierosa”?
 • Na czym polega metoda poznawczo-behawioralna Free Forever i jaka jest jej skuteczność?

 

Skuteczne narzędzie w walce z nikotynizmem

Palenie papierosów to nałóg, który niszczy zdrowie pracowników oraz wpływa na jakość i bezpieczeństwo pracy. 
Straty finansowe wynikające z zatrudnienia jednego palacza sięgają kilku tysięcy złotych rocznie. Koszty wynikają z absencji i spadku wydajności pracy. Palacze dłużej przebywają na zwolnieniu zdrowotnym, mają problemy z koncentracją, są bardziej nerwowi i wykazują wyższy poziom stresu, są mniej zdyscyplinowani. Nałogowiec pali średnio 7 papierosów w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy –  łącznie przeznacza na przerwy na palenie dodatkowo ok. 40 minut, co w skali roku daje ponad 20 dni „puszczonych z dymem”.

Jak ograniczyć nikotynizm w środowisku pracowniczym? Klinika Free Forever oferuje skuteczne narzędzie - program antynikotynowy, dzięki któremu pracodawca może zapewnić realną pomoc palaczom, którzy są bezradni wobec uzależnienia od nikotyny. Kluczem do rozwiązania problemu z nałogiem jest udostępnienie odpowiedniej metody, która pozwoli skutecznie przestać palić, bez bólu rzucania, bez stresujących konsekwencji, bez żalu za papierosem. Terapia poznawczo-behawioralna to najskuteczniejsza metoda w walce z nikotynizmem. 

Wdrożenie programu antynikotynowego to kompleksowe rozwiązanie, które przynosi wymierne korzyści dla pracowników oraz dla przedsiębiorstwa

Stosowanie zakazów palenia nie dobrym rozwiązaniem, gdyż osoba uzależniona od nikotyny odczuwa potrzebę zapalenia papierosa i jeżeli nie może jej spełnić, narasta dyskomfort i stres. Myśli palacza krążą wokół palenia i spada efektywność pracy. Niektórzy pracodawcy oferują system kar i premii, co na krótką metę może zmotywować palacza do niepalenia w czasie pracy, nie powstrzyma jednak chęci zapalenia w sytuacji stresującej oraz sięgania po papierosy poza pracą.

 

Program antynikotynowy Free Forever wpisuje się w działania prowadzone w ramach społecznej odpowiedzialności firmy, stanowiąc jeden z elementów pozafinansowego wsparcia i motywowania pracowników. Poprzez wdrożenie działań, które pomagają trwale zerwać z nałogiem, pracodawca wspiera pracowników w rozwiązaniu realnego problemu jakim jest uzależnienie od nikotyny. Warto podkreślić, że palacz nie pali, bo chce, ale dlatego, że musi, bo jest uzależniony od toksycznej substancji. Musi dostarczać nikotynę do organizmu. Uwolnienie go z nikotynowego potrzasku może zaowocować dużą zmianą. Człowiek wolny od nałogu to szczęśliwy człowiek – ma lepszą kondycję, większą wydajność i produktywność. 

 „Pracownicy potrafią bardzo to docenić, że firmy podejmują wysiłek na rzecz rozwiązywania istotnych dla nich problemów. Planując różne działania wynikające z przyjmowanych priorytetów społecznej odpowiedzialności biznesu, warto zwrócić uwagę na rozwijanie potencjału i nowych możliwości zatrudnionych osób. Jednym z fundamentalnych obszarów jest inwestycja w ich zdrowie. Skuteczność działań wzrasta, gdy równolegle z edukacją proponowane jest realne rozwiązanie. Przykładem może być nowe podejście do powszechnego problemu nikotynizmu - propozycja realizacji interwencyjnych programów antynikotynowych zamiast wprowadzania radykalnego zakazu palenia. Pomagając palącym pracownikom wyjść z nałogu, pracodawca może znacząco podnieść jakość ich życia, zyskując dzięki temu nową jakość pracy."  
komentuje prof. Bolesław Rok, Dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

PROGRAM ANTYNIKOTYNOWY

Żeby wyjść z pułapki nikotynowej, trzeba mieć wiedzę jak to zrobić. 
Trzeba opanować psychiczny głód nikotynowy, czyli chęć zapalenia kolejnego papierosa. Siła woli i mocny charakter nie przyniosą trwałego efektu - 96% prób rzucania palenia tą metodą zawodzi, bo nałóg prędzej czy później wraca jak bumerang. Jedyny skuteczny, i zarazem najprostszy sposób na rzucenie palenia, to poznanie mechanizmów rządzących nałogiem nikotynowym. Tylko wtedy możemy nad nimi zapanować. Chcąc zerwać z nałogiem, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie „dlaczego właściwie lubię palić”? Palacze najczęściej odpowiadają, że palą, bo lubią i jak będą chcieli to rzucą... Trwają bezradnie w nałogu racjonalizując swoje postępowanie fałszywymi przekonaniami na temat dobroczynności palenia. W przełamaniu takiego myślenia pomocna jest antynikotynowa terapia poznawczo-behawioralna, która poprzez racjonalną wiedzę pomaga zmienić nastawienie do palenia. Skuteczność terapii wynosi 60%. 

Zachęcamy do realizacji programu antynikotynowego Free Forever "Firma bez papierosa", który opiera się na grupowych warsztatach prowadzonych metodą poznawczo-behawioralną. Nasze działania mają na celu zaintrygowanie palaczy do zmiany stylu życia. Oferujemy najlepsze narzędzie, które siłą argumentów pozwala zmienić myślenie o papierosach – w efekcie, palacz wręcz z ulgą i lekkością podejmuje decyzję o niepaleniu. Towarzyszący temu entuzjazm uwalnia niespożyte pokłady energii do wszelkiego działania.  

Program Free Forever oparty jest o kompleksowe działania, które dostosowujemy do sposobu funkcjonowania i potrzeb każdej firmy. Mamy doświadczenie i doradzamy również jak wdrożyć skuteczną długoterminową politykę antytytoniową. 

Realizujemy kampanie informacyjne w przestrzeni firmowej, zapraszające pracowników do udziału w terapii antynikotynowej. Przekazujemy materiały wizualne (naklejki, standy) oraz treści edukacyjno-informacyjne (plakaty, ulotki, e-mailing). Organizujemy spotkania informacyjne z terapeutą uzależnienia nikotynowego motywujące do udziału w terapii antynikotynowej. Osoby chętne do rozstania z nałogiem zapraszamy do udziału w jednodniowym warsztacie uwalniającym od palenia, który jest kluczowym elementem programu. Uczestnicy otrzymują dodatkowo materiały do pracy samodzielnej, zestaw nagrań utrwalających oraz możliwość indywidualnych konsultacji z terapeutą.

Dodatkowo, we współpracy z naszymi partnerami, możemy zorganizować dni zdrowia i bezpieczeństwa pracy. Zapewnimy badania profilaktyczne dla pracowników oraz wykłady edukacyjne prowadzone przez lekarzy. 

Dlaczego warto współpracować z Kliniką Free Forever?

 •  

 

  • * Oferujemy najlepszą terapię poznawczo-behawioralną, dzięki której co najmniej 6 na 10 uczestników terapii definitywnie rzuca palenie. Skuteczność naszego programu antynikotynowego potwierdzają nasi Klienci i Partnerzy.  
 •  
 • * Współracujemy z najlepszymi: Grupa LUX MED, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu, Grupa Medyczna Puls, Benefit Systems, Chèque Déjeuner, House of Skills oraz Care Solutions. 
 •  
 • * Wspólnie z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego oraz organizacją Pracodawcy RP realizowaliśmy w 2018r. ogólnopolski program "Firma wolna od tytoniu", finansowany przez Ministerstwo Zdrowia.  
 •  
  • * Gwarantujemy współpracę z certyfikowanymi terapeutami, którzy nieustająco podnoszą swoje kwalifikacje. Regularnie superwizują swoją pracę, co podnosi jej jakość. Wszyscy są ex-palaczami, którzy znają sposób myślenia palących osób i wiedzą jak do nich dotrzeć.
 •  
 •  * Efekt naszej terapii jest szybki, trwały i osiągany bez pomocy chemii, hipnozy, akupunktury czy nikotynowej terapii zastępczej. Rozpracowaliśmy nałóg nikotynowy na części pierwsze i wiemy jak wyleczyć z niego palacza. Sedno problemu tkwi w psychicznym uzależnieniu ("palę, bo lubię") dlatego niezbędna jest współpraca z terapeutą.
   
 • * Dobry stan zdrowia pozytywnie wpływa na jakość życia, a przez to na jakość i wydajność wykonywanej pracy. 
  Ex-palacz, który rozstał się z nałogiem dzięki terapii Free Forever to człowiek szczęśliwy, wolny od nałogu i pełny energii, dzięki czemu jest lepszym pracownikiem - mniej zestresowanym i bardziej produktywnym.
 •  
 •  

blank

 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii

PARTNERZY FREE FOREVER

Współpracujemy z najlepszymi zwiększając dostępność naszej terapii

DOŁĄCZ DO GRONA ZAANGAŻOWANYCH PRACODAWCÓW

 • freeforever - referencje
 • freeforever - referencje
 • freeforever - referencje
 • freeforever - referencje
 • freeforever - referencje

O nas

Klinika i Ośrodek Badań nad Nikotynizmem Free Forever prowadzi działalność na rzecz radykalnego zmniejszenia liczby nałogowych palaczy w Polsce i na świecie. Oferuje m.in. kompleksowe programy antynikotynowe dla firm oraz terapie dla osób indywidualnych.

Potencjał Free Forever tworzą certyfikowani terapeuci uzależnień i psychologowie, którzy stosują terapię poznawczo-behawioralną. Według badań Wiedeńskiego Uniwersytetu Medycznego, tego rodzaju grupowe terapie organizowane w środowisku pracowniczym to najskuteczniejszy sposób na wyzwolenie palaczy z nałogu nikotynowego.

Działania Free Forever realizowane są we współpracy z partnerami: Grupą LUX MED, Grupą Medyczną Puls, Instytutem Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu, Benefit Systems, Chèque Déjeuner oraz ProDialog.

Aby uwolnić swoich pracowników od nałogu...

Zapytaj o szczegóły dotyczące programu:

Anika Paliszewska
T: 601 21 27 27 
E: anika.paliszewska@freeforever.pl

Piotr Jagiełło
T: 570 570 900
E: biuro@freeforever.pl

 

Formularz zgłoszeniowy:

Wyślij email

Biuro w Polsce

Klinika i Ośrodek Badań nad Nikotynizmem
Free Forever Sp. z o.o.

T: 570 570 900
E: biuro@freeforever.pl
ul. Nowogrodzka 31​, 00-511 Warszawa

NIP: 701 043 61 39
REGON: 147 425 990