• STOIMY TU

  PRZEZ 168 GODZIN W Roku

POBIERZ INFORMACJE
O PROGRAMIE ANTYNIKOTYNOWYM

Jak i dlaczego pomóc pracownikom rozstać się z nałogiem?

Żaden palacz nie wybrał utraty kontroli i palenia przez całe życie.
Aż 88% palaczy chciałoby przestać palić. Przez to, że stosują złe 
metody, papieros ciągle wraca. 

Wesprzyj pracowników w walce z nałogiem nikotynowym - zmienisz 
jakość ich życia, zyskując nową jakość pracy. Ex-palacze są nie do 
zatrzymania!

 • Dlaczego warto, aby pracodawca rozwiązał problem 
  nałogu swoich pracowników?
 • Jaka jest efektywność inwestycji w program antynikotynowy?
 • Z czego składa się program antynikotynowy „Firma bez papierosa”?
 • Na czym polega metoda poznawczo-behawioralna Free Forever i jaka jest jej skuteczność?

 

Skuteczne narzędzie w walce z nikotynizmem

Palenie papierosów to nałóg, który niszczy zdrowie pracowników oraz wpływa na jakość i bezpieczeństwo pracy. 
Straty finansowe wynikające z zatrudnienia jednego palacza sięgają kilku tysięcy złotych rocznie. Koszty wynikają z absencji i spadku wydajności pracy. Palacze dłużej przebywają na zwolnieniu zdrowotnym, mają problemy z koncentracją, są bardziej nerwowi i wykazują wyższy poziom stresu, są mniej zdyscyplinowani. Nałogowiec pali średnio 7 papierosów w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy –  łącznie przeznacza na przerwy na palenie dodatkowo ok. 40 minut, co w skali roku daje ponad 20 dni „puszczonych z dymem”.

Jak ograniczyć nikotynizm w środowisku pracowniczym? Pracodawca może wprowadzić zakaz palenia na terenie przedsiębiorstwa. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż osoba uzależniona od nikotyny odczuwa potrzebę zapalenia papierosa i jeżeli nie może jej spełnić, narasta dyskomfort i stres. Tym samym zmniejsza się predyspozycja do efektywnej i wydajnej pracy, bo myśli palacza krążą wokół palenia. Pośrednim rozwiązaniem jest udostępnienie palarni, jednak nie niweluje to negatywnych aspektów palenia wpływających na funkcjonowanie firmy. Niektórzy pracodawcy oferują system kar i premii co na krótką metę może zmotywować palacza do niepalenia w czasie pracy, nie powstrzyma jednak myśli o chęci zapalenia np. w sytuacji stresującej.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby palący pracownicy po prostu przestali palić i stali się osobami niepalącymi. Jak tego dokonać? Klinika Free Forever oferuje skuteczne narzędzie - program antynikotynowy, dzięki któremu pracodawca może zapewnić realną pomoc palaczom, którzy są bezradni wobec uzależnienia. Kluczem do rozwiązania problemu z paleniem jest udostępnienie odpowiedniej metody, która pozwoli skutecznie przestać palić, bez bólu rzucania, bez stresujących konsekwencji, bez żalu za papierosem.

 

Program antynikotynowy dla pracowników wpisuje się w działania prowadzone w ramach społecznej odpowiedzialności firmy, stanowiąc jeden z elementów pozafinansowego wsparcia i motywowania pracowników. Poprzez wdrożenie działań, które pomagają trwale zerwać z nałogiem, pracodawca wspiera pracowników w rozwiązaniu realnego problemu jakim jest uzależnienie od nikotyny. Warto podkreślić, że palacz nie pali, bo chce, ale dlatego, że musi, bo jest uzależniony od toksycznej substancji. Musi dostarczać nikotynę do organizmu. Uwolnienie go z nikotynowego potrzasku może zaowocować dużą zmianą. Człowiek wolny od nałogu to szczęśliwy człowiek – ma lepszą kondycję, większą wydajność i produktywność. 

 „Pracownicy potrafią bardzo to docenić, że firmy podejmują wysiłek na rzecz rozwiązywania istotnych dla nich problemów. Planując różne działania wynikające z przyjmowanych priorytetów społecznej odpowiedzialności biznesu, warto zwrócić uwagę na rozwijanie potencjału i nowych możliwości zatrudnionych osób. Jednym z fundamentalnych obszarów jest inwestycja w ich zdrowie. Skuteczność działań wzrasta, gdy równolegle z edukacją proponowane jest realne rozwiązanie. Przykładem może być nowe podejście do powszechnego problemu nikotynizmu - propozycja realizacji interwencyjnych programów antynikotynowych zamiast wprowadzania radykalnego zakazu palenia. Pomagając palącym pracownikom wyjść z nałogu, pracodawca może znacząco podnieść jakość ich życia, zyskując dzięki temu nową jakość pracy."  
komentuje prof. Bolesław Rok, Dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wdrożenie programu antynikotynowego to kompleksowe rozwiązanie, które może przynieść wymierne korzyści dla pracowników oraz dla przedsiębiorstwa.

PROGRAM ANTYNIKOTYNOWY

Żeby wyjść z pułapki nikotynowej, trzeba mieć wiedzę jak to zrobić. Szkoda marnować czas na nieskuteczne i kosztowne metody. Siła woli i mocny charakter również nie przyniosą trwałego efektu - 96% prób rzucania palenia tą metodą zawodzi, bo nałóg prędzej czy później wraca jak bumerang. Jedyny skuteczny i zarazem najprostszy sposób na rozstanie z nałogiem to poznanie mechanizmów, jakie nim rządzą. Tylko wtedy możemy nad nimi zapanować. Chcąc zerwać z nałogiem, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie „dlaczego właściwie lubię palić”? Palacze najczęściej odpowiadają, że palą, bo lubią i jak będą chcieli to rzucą. Trwają bezradnie w nałogu racjonalizując swoje postępowanie fałszywymi przekonaniami na temat dobroczynności palenia. W przełamaniu takiego myślenia pomocna może okazać się antynikotynowa terapia poznawczo-behawioralna, która poprzez racjonalną wiedzę pomaga zmienić nastawienie do palenia. Skuteczność terapii wynosi 60%. 

Zachęcamy do realizacji programu antynikotynowego "Firma bez papierosa", który opiera się na grupowych terapiach poznawczo-behawioralnych. Nasze działania mają na celu zaintrygowanie palaczy do zmiany stylu życia. Oferujemy najlepsze narzędzie, które siłą argumentów pozwala zmienić myślenie o papierosach – w efekcie, palacz wręcz z ulgą i lekkością podejmuje decyzję o niepaleniu. Towarzyszący temu entuzjazm uwalnia niespożyte pokłady energii do wszelkiego działania.  

Program oparty jest o kompleksowe działania, które dostosowujemy do sposobu funkcjonowania i potrzeb każdej firmy. Możemy również zaproponować pomysły na skuteczną politykę antytytoniową do wprowadzenia na poziomie systemowym. 

Na początek realizujemy informacyjną kampanię w przestrzeni firmowej, zapraszającą pracowników do wzięcia udziału w terapii antynikotynowej Free Forever. Przekazujemy materiały wizualne (naklejki, standy) oraz treści edukacyjno-informacyjne (plakaty, ulotki, e-mailing). Organizujemy spotkania informacyjne z terapeutą uzależnienia nikotynowego wyjaśniające naszą metodę i zapraszające do udziału w terapii poznawczo-behawioralnej.

Wszystkich palaczy chętnych do rozstania z nałogiem zapraszamy do udziału w jednodnowym warsztatacie antynikotynowym, który jest kluczowym elementem programu. Uczestnicy otrzymują dodatkowo materiały do pracy samodzielnej, zestaw nagrań utrwalających oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z terapeutą przez trzy miesiące.

Dodatkowo, we współpracy z naszymi partnerami, możemy zorganizować na terenie przedsiębiorstwa dni zdrowia i bezpieczeństwa pracy. W ramach aktywności zapewnimy badania profilaktyczne dla pracowników oraz wykłady edukacyjne prowadzone przez lekarzy. 

Dlaczego warto nam zaufać?

 •  

  

 

  • * Oferujemy najlepszą poznawczo-behawioralną terapię antynikotynową, dzięki której conajmniej 6 na 10 pracowników przestanie palić papierosy. Terapia Free Forever osiąga skuteczność na poziomie min. 60%, podczas gdy wszystkie inne metody nie przekraczają granicy 8%. 


 • * Współracujemy z najlepszymi - naszymi partnerami są: Grupa LUX MED, Grupa Medyczna Puls, Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu, Benefit Systems, Chèque Déjeuner, House of Skills, Care Solutions oraz ProDialog. 
  •  

  • * Gwarantujemy współpracę z certyfikowanymi terapeutami, którzy nieustająco podnoszą swoje kwalifikacje. Regularnie superwizują swoją pracę, co podnosi jej jakość. Wszyscy są ex-palaczami, którzy znają sposób myślenia palących osób i wiedzą jak do nich dotrzeć.
 •  

  •  * Dobry stan zdrowia pozytywnie wpływa na jakość życia, a przez to na jakość i wydajność wykonywanej pracy.
   Ex-palacz, który rozstał się z nałogiem metodą Free Forever to człowiek szczęśliwy, wolny od nałogu, dzięki temu jest lepszym pracownikiem - nieprzemęczonym, bardziej produktywnym, ma więcej entuzjazmu, energii i zaangażowania do pracy. 
 •  
 •  
  • * Efekt naszej metody jest szybki, łatwy i trwały, do osiągnięcia bez pomocy chemii, hipnozy, akupunktury czy nikotynowej terapii zastępczej. Rozpracowaliśmy nałóg nikotynowy na części pierwsze i wiemy jak wyleczyć z niego palacza. Sedno problemu tkwi w mentalnym uzależnieniu dlatego niezbędna jest współpraca z terapeutą.
    
 •  
 •  

blank

 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii
 • freeforever - zdjęcia kampanii

PARTNERZY FREE FOREVER

Współpracujemy z najlepszymi zwiększając dostępność naszej terapii

DOŁĄCZ DO GRONA ZAANGAŻOWANYCH PRACODAWCÓW

 • freeforever - referencje
 • freeforever - referencje
 • freeforever - referencje
 • freeforever - referencje
 • freeforever - referencje

O nas

Klinika i Ośrodek Badań nad Nikotynizmem Free Forever prowadzi działalność na rzecz radykalnego zmniejszenia liczby nałogowych palaczy w Polsce i na świecie. Oferuje m.in. kompleksowe programy antynikotynowe dla firm oraz terapie dla osób indywidualnych.

Potencjał Free Forever tworzą certyfikowani terapeuci uzależnień i psychologowie, którzy stosują terapię poznawczo-behawioralną. Według badań Wiedeńskiego Uniwersytetu Medycznego, tego rodzaju grupowe terapie organizowane w środowisku pracowniczym to najskuteczniejszy sposób na wyzwolenie palaczy z nałogu nikotynowego.

Działania Free Forever realizowane są we współpracy z partnerami: Grupą LUX MED, Grupą Medyczną Puls, Instytutem Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu, Benefit Systems, Chèque Déjeuner oraz ProDialog.

Aby uwolnić swoich pracowników od nałogu...

Zapytaj o szczegóły dotyczące programu:

Piotr Jagiełło
T: 570 570 900
e-mail: biuro@freeforever.pl

 

Formularz zgłoszeniowy:

Wyślij email

Biuro w Polsce

Klinika i Ośrodek Badań nad Nikotynizmem
Free Forever Sp. z o.o.

T: 570 570 900
E: biuro@freeforever.pl
ul. Nowogrodzka 31​, 00-511 Warszawa

NIP: 701 043 61 39
REGON: 147 425 990